دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

عبدی جلالوندی
دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

مطالب این وبلاگ، مطالبی است که خالصانه و ساده و بی ریا، از اعماق قلبم بیرون می آید .
و امیدوارم که صادقانه، در گوشه ای از دل شما جا بگیرد .
متشکرم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
پیوندها
 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

یک ساعت پیش نرم افزار SymMover را جهت دانلود و استفاده کاربران قرار دادم. شاید قبل از شروع این آموزش بخواهید بدانید این برنامه چه کاری انجام میدهد . SymMover  فرض کنید میخواهید بازی یا نرم افزاری به حجم 10 گیگ را در یکی از درایوهای ویندوز که دارای فضای بیشتری است نصب کنید، اما این درایو تنها دارای 5 گیگ فضای خالی برای ذخیره سازی است و شما نمیتواند این برنامه یا بازی را بر روی سیستم خود نصب کنید.

برای رفع این مشکل باید فضای درایو را با جابه جایی یا حذف فایل ها خالی کنید اما باز هم ممکن است چند مشکل دیگر بر سر راهتان قرار گیرد. به عنوان مثال فضای خالی دیگری برای جا به جایی نداشته باشید،یا با جابه جایی فایلهای نصب شده برنامه ها دیگر آنها بدرستی کار نکنند، علاوه بر اینکه حذف و نصب برنامه ها نیز پروسه وقتگیر خواهد بود .


SymMover نام نرم افزار رایگان و کاربردی در همین رابطه است که شما با کمک آن میتوانید بدون دردسر فایلهای نصب شده برنامه ها در ویندوز را از یک داریو به درایو دیگری (از جمله فلش درایو ) منقل کرده و بدین تریب فضای ذخیره سازی درایو شما آزاد میشود. این نرم افزار میتواند داده ها ی ذخیره شده برنامه ها بر روی یک درایو را به درایو دیگری منتقل کند در حالی که موقعیت آنها بر روی ویندوز اکسپلورر حفظ میشود. در حقیقت این برنامه ابتدا فایل ها را به موقعیت مورد نظر منتقل میکند و سپس با ایجاد یک سمبل لینک ما بین مبدا و مقصد، ویندوز فکر میکند که فایلها هنوز در جای قبلی خود قرار دارند .

دانلود symmover - انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

 1 . ابتدا نرم افزار را دانلود و نصب کنید . همانطور که مشاهده می کنید محیط برنامه بسیار ساده و بدون هیچ تنظیماتی می باشد .در سمت چپ شما فایل و پوشه ها در درایو مبدا و در سمت راست فایل یا درایو مقصد و در ستون میانی نیز دکمه هایی برای اضافه،حذف،انتقال و.. را مشاهده میکنید. 

1 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

2. بر روی آیکون + یا همان add new program / folder کلیک کرده و برنامه یا فایلی که قصد دارید آن را انتقال بدهید وارد محیط اصلی نرم افزار کنید . نرم افزار های نصب شده بر روی ویندوز من را مشاهده می کنید . من برای امتحان برنامه Nero را انتخاب میکنم .
تب اول مربوط به برنامه و تب دوم مربوط به پوشه ها می باشد .

2 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

3 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

3.برنامه به صورت پیش فرض درایو بعد از C را برای انتقال انتخاب می کند که شما می توانید با کلیک بر روی چرخ دنده محل ذخیره فایل را تغییر بدهید .

4 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

5 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

4. بعد از انتخاب باید بر روی کلید Add Folder کلیک کنید . بعد از کلیک بر روی کلید Add Folder برنامه یا پوشه به محیط اصلی نرم افزار اضافه می شود .

6 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

5. حالا برای شروع انتقال باید از دو فلش سبز و زرد رنگ استفاده کنید . تفاوت این دو فلش در این می باشد که فلش سبز رنگ فایل یا برنامه را از درایو اصلی به یک درایو دیگر انتقال میدهد . فلش زرد رنگ باعث می شود نرم افزار یا پوشه انتقال داده شده به منبع خود باز گردانده شود .بر روی فلش سبز رنگ کلیک کنید . یک پیغام نمایش داده می شود . با کلیک بر روی Yes جابجایی اطلاعات را آغاز کنید .

7 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

8 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

6. همانطور که مشاهده می کنید جابجایی اطلاعات به صورت کامل انجام شد . نرم افزار نرو هم بدون هیچ شکلی اجرا می شود .این برنامه در درایو هایی که با فرمت فایل NTFS ایجاد شده اند کار میکند و به خاطر داشته باشید که فایل و پوشه هایی که برای انتقال انتخاب میکنید بر روی سیستم عامل در حال اجرا نباشند.

9 آموزش انتقال نرم افزار و بازی نصب شده از درایو به درایو دیگر

http://www.learning.asarayan.com

http://www.learning.asarayan.com

  • عبدی