دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

عبدی جلالوندی
مشخصات بلاگ
دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

مطالب این وبلاگ، مطالبی است که خالصانه و ساده و بی ریا، از اعماق قلبم بیرون می آید .
و امیدوارم که صادقانه، در گوشه ای از دل شما جا بگیرد .
متشکرم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
پیوندها

ابوحنیفه،یکی از امامان اهل سنت هست که پیروان او را حنفی می گویند و اهل سنت که تقریبا یک میلیارد و خرده ایی نفر هستند، بیشتر آنها از ابوحنیفه تقلید می کنند و در واقع امام آنها است.

ابوحنیفه، دو سال شاگرد امام صادق علیه السلام بوده و بسیار با امام دشمن بود به قدری که آمده است:

هر چیزی که امام صادق ع می فرمود، ابوحنیفه بر خلاف آن، فتوا می داد به حدی که روزی گفت:

من فقط نمیدانم که امام صادق ع در سجده چشم ها را می بندد یا باز می گذارد!

گفتند چرا؟

گفت: می خواهم ببینم اگر جعفربن محمد(ع) چشم ها را در سجده می بندد، من باز بگذارم و اگر او چشم ها را در سجده باز می گذارد،من ببندم..

پس حال که نمیدانم، وقتی به سجده می روید، یک چشم خود را ببندید و یک چشم را باز بگذارید، تا در هر صورت، بر خلاف جعفربن محمد(ع) عمل کرده باشیم!!!

ما از عزیزان اهل سنت سؤال داریم که اگر یک پنجاهم این عبارات را یکی از علماء شیعه نسبت به جناب ابوحنیفه گفته بود، شما چه می کردید؟ آیا به کمتر از اینکه هفت آسمان را بر سرش ویران کنید، راضی می شدید؟

 در برابر این همه عبارات تند چه جوابی دارید؟ هدف اصلی از نقل این مطالب این است که عزیزان اهل سنت که به علماء شیعه اعتراض می‌کنند که مطالبی تند یا بی احترامی به اهل سنت را نقل می کنند، در میان خودشان، به مراتب بدتر از این قضایا هست.

 این آقایان به جای اینکه شیعه را مورد تاخت و تاز قرار بدهند، بیایند تکلیف این عبارات را روشن کنند. این روایات همه از کتب اهل سنت هستند. 

کتاب‌هایی که در عربستان  و مصر و لبنان و ... چاپ می شوند و نه در ایران . هدف ما این است که عزیزان اهل سنت درباره این عبارات فکر کنند و بعد قضاوتی درست را نسبت به بزرگان شیعه