دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

عبدی جلالوندی
دوستت دارم ... اگر لطف کنی یا نکنی .

مطالب این وبلاگ، مطالبی است که خالصانه و ساده و بی ریا، از اعماق قلبم بیرون می آید .
و امیدوارم که صادقانه، در گوشه ای از دل شما جا بگیرد .
متشکرم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
پیوندها

دانلود کتاب شفاء الأسقام

جمعه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۴۲ ب.ظ

شفاء السقام والأحزان

وهابی‌ها هر نوع تعویذ نویسی را شرک و کفر می‌دانند؛

اما محمد عمر سربازی، امام جمعه سابق چابهار کتابی دارد با عنوان «شفاء الأسقام والأحزان» که موضوع اصلی آن تعویذ نویسی است .

بسیاری از دوستان درخواست داشتند که این کتاب در سایت قرار گیرد تا بتوانند از این کتاب برای دفاع از عقائد اهل سنت و به منظور جداسازی عقائد اهل سنت از وهابیت، استفاده نمایند .

در این کتاب صدها نوع تعویذ برای امراض گوناگون و مشکلات مختلف تجویز شده است که وهابی ها قطعا با دیدن آن‌ها به شدت عصبانی خواهند شد ؛ زیرا اگر بگویند این تعویذ ها شرک و کفر است، باید محمد عمر سربازی عالم نامدار اهل سنت ایران، امام جمعه سابق چابهار و رئیس حوزه علمیه اهل سنت در این شهر که از او با عناوین قطب الآقطاب بلوچستان ، احیاگر دین در قرن چهاردهم ، شیخ التفسر والحدیث یاد کرده‌اند را نیز تکفیر کنند و اگر بگویند جایز است، باید از تمام اعتقادات خود در باره توسل، استغاثه ، طلب شفاعت، تعویذ نویسی و … دست بردارند .

روش درمان بیماری کثرت احتلام

این کتاب را می‌توانید با کلیک بر روی آیکون زیر دانلود کنید:

Download (2)

و یا آدرس زیر را در مرورگر وب خود کپی کنید :

http://smyazdani.com/pdf/shefa.pdf

لینک دانلود کتاب از سایت آرشیو:

https://archive.org/download/shefa_201502/shefa.pdf

حرمت تعویذ از دیدگاه وهابیت:

لجنه دائمی افتای عربستان سعودی به ریاست عبد الله بن باز و نائب رئیسی  عبد العزیز آل الشیخ، در باره حرمت آویزان کردن تعویذ برای دفع چشم زخم، دفع بلا و … می‌نویسد:

وربط التعویذه على ید العریس إن کان فیها دعاء لغیر الله فهو شرک أکبر، وإن کانت من القرآن أو الأدعیه الشرعیه فهو محرم؛ للنهی عن تعلیق التمائم ولبس الحلقه والخیط لرفع البلاء أو دفعه، وهو وسیله من وسائل الشرک، بل هو من الشرک الأصغر؛ لقول النبی-صلى الله علیه وسلم-: « من تعلق تمیمه فقد أشرک » وبالله التوفیق، وصلى الله على نبینا محمد وآله وصحبه وسلم.

بستن تعویذ به دست عروس، اگر در آن خواندن غیر خدا نوشته باشد، شرک است و اگر در آن قران و ادعیه شرعی باشد، حرام است؛ زیرا آویزان کردن هر گونه تعویذ، پوشیدن حلقه ، بستن نخ برای رفع یا دفع بلا ، نهی شده است. و این وسیله‌ای از وسائل شرک است؛ بلکه شرک اصغر است؛ زیرا رسول خدا صلی الله علیه وآله فرموده است: «هر کس آویزه‌ای بر خود آویزان کند، به راستی که مشرک شده است».

فتاوى اللجنه الدائمه ، ج۱۹، ص۱۵۰، سؤال شماره : ۱۸۷۴۳

و البته فتواهای بسیاری در این باره وجود دارد که به  همین یک مورد بسنده می کنیم .

 

و در کتاب شفاء السقام هم تعویذات قرآن فراوانی آورده شده است و هم غیر قرآنی . حتی از خط کشی ، طراحی ، استمداد از اجنه ، ملائکه و … نیز برای دفع امراض استفاده شده است .

حال آیا قطب الأقطاب اهل سنت و مجدد قرن چهاردهم مشرک بوده است؟

اگر او مشرک نیست؛ پس تعویذ نویسی ؛ آن‌هم به این طریقه خرافی آن، نباید اشکالی داشته باشد و وهابیت دچار توهم شرک شده است !!!.

  • عبدی